Ekibimiz - Ömer Uslusoy - Yaşam Aile Danışma Merkezi
Ekibimiz - Ömer Uslusoy - Yaşam Aile Danışma Merkezi

Psikoloji Bilimi Uzmanı | Avrupa Akredite EMDR Uygulayıcı | Ergen & Yetişkin Danışmanı

Ömer Uslusoy

Merkezimizde aktif olarak danışan görmektedir.

Lisans eğitimini Sosyal Hizmet alanında iki kez “Onur Belgesi” alarak tamamladı. Lisans sonrası Psikoloji ana bilim dalında Yüksek Lisansa başlayarak derslerini “Yüksek Onur” ile bitirip tez çalışmalarına başladı. Travma alanında tamamladığı deneysel desenli tezinin konusu “Sosyal Kaygısı Olan Bireylerde EMDR Terapisinin Uygulanması ve Etkisinin İncelenmesi” dir.

Bir danışmanının alet çantası ne kadar dolu olursa danışanına o kadar faydalı olacağı görüşü ile Dr. Zerrin Başer’den International Solution-Focused Erickson Coach, Prof. Dr. Kemal Kuşçu’dan Sistemik Aile Terapisi, Gebze Teknik Üniversitesi’nden Aile Danışmanlığı ve lisanslı bir sporcu olarak spor aktivitelerini alanı ile birleştirmek adına Adnan Menderes Üniversitesi’nden Uygulamalı Egzersiz ve Spor Psikolojisi eğitimlerini aldıktan sonra Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’ın açmış olduğu “Bilişsel Davranışçı Terapi Yönelimli Klinik Görüşme ve Değerlendirme” ile “Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi” ni tamamladı. Bu eğitimler sonrasında danışanlarına daha etkili, hızlı ve kalıcı destek sağlayabilmek için Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden aldığı EMDR I. ve II. Düzey eğitimlerini tamamladı. Bu eğitimler sonrası EMDR Avrupa Akreditasyon çalışmalarına başlayıp kısa sürede Avrupa Akredite Sertifikalı Terapist unvanını aldı. Türkiye EMDR derneği üyesidir.

2008 yılında kurulmuş olan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onaylı Merkezimizde danışmanlık çalışmaları haricinde İdari ve Eğitim koordinatörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

Aynı zamanda çocukların ekolojik ortamlarında bir bütün olarak ele alınıp sağlıklı erişkinler konumuna gelmesini desteklemek amacı ile 2019 yılında kurulan Okul Sosyal Hizmeti Derneği’nin kurucularındandır. Ayrıca EMDR Derneğinin 2021 yılında düzenlediği I. Ulusal EMDR Kongresinin organizasyonunda gönüllü olarak destek vermiştir.

Bunlarla birlikte, lisanslı bir triatlet olup, maraton, yarı maraton, yol bisikleti ve yüzme yarışlarına Uluslararası / Ulusal organizasyonlarda katılmaktadır.

http://www.instagram.com/uzm.omeruslusoy