Ekibimiz - Ömer Uslusoy - Yaşam Aile Danışma Merkezi
Ekibimiz - Ömer Uslusoy - Yaşam Aile Danışma Merkezi
0 312 446 76 57 iletisim@omeruslusoy.com

Ergen, Yetişkin, Aile Danışmanı | EMDR & BDT Uygulayıcı | Spor Psikolojisi

Ömer Uslusoy

Merkezimizde aktif olarak çalışmalarına devam eden SHU. Ömer Uslusoy lisans eğitimini iki kez Onur Belgesi ile tamamlamıştır. Akademik kariyerine devam ederek halen haftanın belirli günleri İstanbul’da psikoloji yüksek lisansına devam etmektedir.

Eğitimi ile birlikte ruh sağlığı alanına ilgisi artan Ömer Uslusoy, çalışmaları sırasında bir danışmanın alet çantası ne kadar dolu olursa danışanına o kadar faydalı olacağı görüşü ile Dr. Zerrin Başer’den International Solution-Focused Erickson Coach, Prof. Dr. Kemal Kuşçu’dan Sistemik Aile Terapisi, Gebze Teknik Üniversitesinden 480 saatlik Aile Danışmanlığı ile birlikte lisanlı bir sporcu olarak spor aktivitelerini alanı ile birleştirmek adına Adnan Menderes Üniversitesinden Uygulamalı Egzersiz ve Spor Psikolojisi eğitimlerini aldıktan sonra  Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’ın açmış olduğu “Bilişsel Davranışçı Terapi Yönelimli Klinik Görüşme ve Değerlendirme” ile “Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi” ni tamamladı. Bu eğitimlerinin sonrasında danışanlarına etkili, hızlı ve kalıcı destek sağlayabilmek için Davranış Bilimleri Enstitüsünden EMDR I. Düzey eğitimini aldı.

2008 yılında kurulmuş olan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onaylı Özel Yaşam Aile Danışma Merkezindeki Danışmanlık çalışmaları haricinde İdari ve Eğitim koordinatörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

Aynı zamanda çocukların ekolojik ortamlarında bir bütün olarak ele alınıp sağlıklı erişkinler konumuna gelmesini desteklemek amacı ile 2019 yılında kurulan Okul Sosyal Hizmeti Derneği’nin kurucularındandır. Ayrıca EMDR Derneğinin 2021 yılında düzenlediği I. Ulusal EMDR Kongresinin organizasyonunda gönüllü olarak destek vermiştir.

Bunlarla birlikte lisanslı orta – uzun mesafe yarışçısı bir triatlet, maraton koşucusu, yarış bisikleti sürücüsü ve yüzücü olarak Uluslararası ve Ulusal triatlon, koşu, bisiklet ve yüzme yarışlarına katılmaktadır.

http://www.instagram.com/_omeruslusoy_