Hakkımızda

Yaşam Aile Danışma Merkezi'ne Hoşgeldiniz

“İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır; kendisi bile şaşırır, çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçler uyandırılıp, eyleme geçirilebilirse o kişinin hayatında büyük bir devrim yer alırdı.” Orison Swett MARDEN

Bizler; bilimsel yöntemler, etik değerler, çözüm odaklı uygulamaları kullanarak, sağlıklı bireyler, sağlıklı aileler, sağlıklı nesiller ilkesi ile yola çıktık.

Merkez olarak amacımız,

Bireysel ve kurumsal düzeyde sizlerle ilk görüştüğümüz andan itibaren sorunlarınıza ortak olarak birlikte çözüm üretme yöntemlerini geliştirmektir.

Feyza Nazan İmren

Pek çoğumuz, başa çıkamadığımız durumları arkadaşlarımız, ailelerimiz ya da kendimize yakın hissettiğimiz kişilerle paylaşırız, bazen de kişisel gelişim kitaplarını okuruz. Sıkıntı içinde olduğumuzda bu seçeneklerin bir ya da bir kaçı yeterli rahatlamayı sağlayabilir ve daha çok yardım almaya gerek duymayabiliriz. Ancak bazı durumlar ve bazı kişiler için bu girişimler yetersiz kalır ve çaresizlik, ümitsizlik, mutsuzluk, başarısızlık hayatın vazgeçilmezi olur. Danışmanlık hizmetleri sorun çözmeye yönelik olması, bunun için bir bilimsel teknikleri ve yaklaşımları bünyesinde barındırması ve pek çok disiplini bu amaç için kullanması yönüyle çok önemlidir.
projeler ve eğitimlerle hizmet vermekteyiz.

Danışmanlık Sürecinde

  • Bireyler kendi potansiyellerini keşfederler,
  • Çiftler bağlarını güçlendirirler,
  • Çocuklar ve ergenler hem sosyal hem duygusal anlamda gelişirler,
  • Aileler sağlıklı ve gelişen birimler haline gelirler,
  • Kurumlar değişim- gelişim yönetimleri ile sürdürülebilir verimlilik sağlarlar.

Uzman ve deneyimli kadromuz ile birlikte travma, yetişkin, çocuk-genç, evlilik öncesi, çift-aile danışmalığı ve kurumsal danışmanlık alanlarında çeşitli bilimsel yaklaşımlar, testler, projeler ve eğitimlerle hizmet vermekteyiz.

Biliyoruz ki; bir işi sevdiğiniz zaman o alanda kendinizi geliştirmek ve daha başarılı olmak için çalışırsınız bu nedenle işimizi gerçekten severek yapıyoruz. Daha iyi olmak için sürekli araştırıyoruz, alanımızda yeni olan ne varsa takip etmeye ve bunları sizlere faydalı şekilde uyarlamaya çalışıyoruz. Yapmaya çalıştığımız işin zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak bu sorunların nasıl çözüleceği üzerinde yoğunlaşarak “bahaneler” değil “çözümler” üretiyoruz.”

Deneyimlerimizi ve bilgilerimizi paylaşmak ve sorunlara birlikte çözüm yolları üretmek üzere sizleri merkezimize bekliyoruz.

Senin gönlün değişirse, dünya değişir… (Şems-i Tebrizi)